+90 212 567 92 65
English  -  Deutsch

skype:gencler.canta?call

Çantayı Yaşam Tarzına Yansıtmak

Çantayı Yaşam Tarzına Yansıtmak

 

Bir çanta insana gün içinde ihtiyacı olan ürün ve eşyaları her an tedarik etme imkânı verir. Çünkü çantalar dayanıklı, pratik bir depo işlevi görür. İnsanın geçmişten bugüne en sık kullandığı eşyalardan biri olarak öne çıkar. Zira insanlar geçmişten bugüne her zaman yanlarında bir şeyleri taşıma ihtiyacı duymuşlar. Tarihin ilk dönemlerinde taşıma amaçlı kullanılan çantalar günümüzde artık aksesuar olarak da düşünülmektedir. Dolayısıyla farklı model ve tasarımlarıyla ön plana çıkan çantalar bulunmaktadır. Giyim sektöründe çantalar tamamlayıcı bir parça olarak kullanılırlar. Dönem dönem moda olmuş farklı modellerle karşılaşırız. Çanta üretici firmalar moda akımlarını takip ederek özellikle hanımlar için modaya uygun tasarımlara imza atmaktadırlar.

Çantalar hayatın her alanında kullanılabildikleri için çok farklı malzemeden yapılırlar. Günlük koşuşturmada, okulda, işte, davetlerde, gezilerde, kampta yani her yerde çantalar bizimle birliktedir. Bu farklı alanlarda binlerce model bulmak mümkündür. Çanta imalat firmalarıhem moda akımına göre hem de kullanım yerlerine göre farklı malzemelerden ürettikleri çantaları kullanıcının beğenisine sunarlar. Çantalar her kullanım alanında bir sektör yaratmıştır. Evrak çantası ayrı bir sektördür, sırt çantası ayrı. Bu farklı kullanım alanlarında öne çıkan firmalar bulunmaktadır. Bir çantanın kalitesini ortaya koyan şey, kullanılan malzemenin kalitesi, işçilik ve tasarım olarak öne çıkmaktadır. Bu nitelikler tabii çantanın fiyatına da yansıyabilmektedir. 

Çanta imalatı İstanbul gibi büyük şehirlerde nispeten daha renklidir. Zira bu dev şehirde insanların tercihlerinin çanta kullanımlarına nasıl yansıdığını gözlemlemek daha kolaydır. İstanbul gibi şehirlerde her şart altında çanta kullanımı mümkündür. Dışarı çıkıp etrafımıza göz attığımızda insanların sırtlarında veya omuzlarında binlerce çeşit, renk ve boyutta çanta görmekteyiz. İyi malzemeden yapılmış çantaların kullanım ömürleri de uzundur. Bir sırt çantasını bile yıllarca kullanmak mümkündür. İnsanlar bu durumda çantalarıyla duygusal bir bağ bile kurabilmektedir. Günümüzde artık teknoloji çağı yaşanmaktadır. Dolayısıyla bu dönemde teknolojik cihazlar için de farklı türde çantalar üretilebilmektedir. Yediden yetmişe herkesin bir çantaya ihtiyacı vardır. Geçmişten bugüne çantalar yanımızdan eksik olmamıştır ve muhtemelen de böyle devam edecektir.

Terazidere Mahallesi, Filiz Sokak, No:197/A 34035, Bayrampaşa - İstanbul
+90 212 567 92 65 / gencler@genclercanta.com
Her Hakkı Saklıdır © . Gençler Çanta BLOG