+90 212 567 92 65
English  -  Deutsch

skype:gencler.canta?call

Kıyafetinize en Uygun Çantayı Seçmek İçin Püf Noktaları

Kıyafetinize en Uygun Çantayı Seçmek İçin Püf Noktaları

 

Tüm dünyada hanımlar, çanta konusunda çantanın elbiseyle uyumuna yüksek derece önem gösterirler. Ancak şık olmak için uyumlu giyinmek tek yol değil. Hanımların kıyafetlerini tamamlamak için kullandıkları belirli objeler ve aksesuarlar vardır. Bunlar takılar, kemerler ve fularlar şeklinde ifade edilebilir. Ve tabii ki, belki de en önemlisi çantalardır. Çantalar giyilen kıyafetlerin uyumlarını tamamlayacak önemli bir aksesuardır. Aynı zamanda diğer aksesuarlara göre işlevseldir de, bize ihtiyacımız olan şeyleri yanımızda taşıma imkânı verirler. Bu nedenle, çanta seçimi yaparken uygun tasarımlara yönelmek gerekir.

Bu noktada seçilecek doğru renkler şık bir görüntü için önem kazanmaktadır. Çantayı sadece elbisenin rengine göre seçmek hatalı sonuçlar yaratabilir. Renkle birlikte tarz da önemlidir. Örneğin üzerinizde çok desenli bir elbise varsa, çantanızda bulunan birden çok renk, yorucu bir görüntü yaratabilir. Bu gibi durumlarda, yani yoğun desenli bir elbise tercih edilmişse, rengi yoğun olmayan, baskısız deri çantalar kullanmak daha isabetli olacaktır. 

Örneğin çiçek desenli bir elbise görüntü bakımından yorucudur, bu yüzden bu elbisenin yanına sade deriden yapılmış baskısız bir çantaya yönelmek doğru bir adımdır. Bunun dışında klasik tasarımlı elbiselerde, spor olmayan, rahat dokulu derilerden ziyade rugan derili çantalar tercih edilebilir.

Aslında her şeyden önce kıyafetimizin tarzı çanta seçiminde bizim için en büyük ölçüttür. Sportif bir kıyafette yine sportif bir çanta kullanmak en doğru tercih olacaktır. Kimi zaman sadece renk uyumundan yola çıkan hanımlar uygun olmayan tercih yapabiliyorlar. Tarzlarıyla uyumsuz çantalar seçebiliyorlar. Buna engel olmak için, çanta seçiminde hem tarz hem de renk uyumuna dikkat etmek gerekir. 

Örnek olarak diyebiliriz ki, desenli kıyafetlerde birkaç renk kullanılmış olduğundan yine aynı renklerde ama farklı tarzda bir çanta tercih edilebiliyor. Bunun hatalı bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Hâlbuki çok desenli kıyafetlerde tek renkli çanta seçimi daha doğru olur ve bu şekilde göz karmaşası engellenir

Gece kıyafetlerine gelecek olursak, hanımlar bu noktada daha çok sapsız çantalar kullanılabilirler. Veya küçük, kare formlarda saplı çantalar da şık bir görüntü sağlayabilir. 

İş hayatında ise omza rahatlıkla takılabilen, daha hafif, gün içinde sizi yormayacak çantalara yönelik bir seçim yapabilirsiniz. Sportif anlamda ise kendi tarzımıza ve zevkimize göre, uygun bir şekilde seçim yapabiliriz.

daha fazlası için : www.genclercanta.com

Terazidere Mahallesi, Filiz Sokak, No:197/A 34035, Bayrampaşa - İstanbul
+90 212 567 92 65 / gencler@genclercanta.com
Her Hakkı Saklıdır © . Gençler Çanta BLOG