+90 212 567 92 65
English  -  Deutsch

skype:gencler.canta?call

Omuz Çantası Seçerken Dikkat

Omuz Çantanız Size Uygun Mu?

www.genclercanta.comBlog

Çantalar kıyafetlerin en önemli tamamlayıcılarıdır. Binlerce modeli olan çantalar arasından en doğru olanı seçmek için kendinizi, stilinizi ve formunuzu iyi tanımanız gerekir. Bir omuz çantasının en önemli ayrıntısı sapıdır. Modeline göre ince, geniş, uzun veya kısa olabilen askılar, çantanın kullanım amacını da belirler.

Uygun bir omuz çantası bulmak için detaylara da önem vermek gerekir. Doğru çanta seçimi için öncelikle vücut tipini göz önünde bulundurmak gerekir. Çantanın boyutunun, tarzının, renginin ve şeklinin sizi zayıf ya da kilolu gösterebileceğini biliyor muydunuz?

İlginiz Çekebilir : Sırt Çantası Modelleri

 

Stilinizi Doğru Tanımlayın!

Kıyafetinin stiline ve kesimine, saçının rengine önem veren bayanların aynı hassasiyeti çanta seçiminde de sergilemesi gerekir. Kıyafetini mükemmel bir şekilde tamamlamak isteyenlerin omuz çantası seçiminde de belli kriterlere dikkat etmesi gerekir. Seçilen çantayla vücut kusurları kapanabilir ve ilgi istediğiniz bölgeye çekilebilir.

Kısa boylu kadınlar için;en doğru seçim küçük modellerdir. Bu tarz hanımların olduğundan daha uzun görünmesini sağlar. Gündüz saplı kullanılan bir omuz çantası gece davetlerinde sapları çıkarılarak ya da içe katlanarak portföy olarak da kullanılabilir.

İnce ve uzun boylu kadınlar;oldukça şanslıdır. Büyük çantaları omuzda çapraz değerlendirebilirler. Desenli ve renkli model seçimleriyle klasik bir kıyafeti günlük bir hale getirebilirler.

Üstü kalın olan bayanlar;dikkatleri bele ve kalça çizgisinin üstüne çekmelidir. Kısa saplı ve vücudun üst kısmına denk gelen modeller bu hatlara sahip olan kadınlar için uygun değildir. Farklı boyutlardaki kumaş çantalar ve büyük deri omuz çantaları vücut hatlarının karşı tarafa daha doğru yansımasını sağlar.

Kalçası geniş olanlar; omuzda taşınabilen klasik modeller tercih etmelidir. Çanta nerede duruyorsa göz önünde olan bölge orası olacaktır. Orta büyüklükteki ve bel hizasında biten omuz çantaları kalça kusurlarını ört pas eder.

Kıvrımlı vücut hatları;bel kıvrımlarını ortaya çıkaracak ne çok büyük ne de çok küçük çantalar kullananlar kendilerini daha iyi hisseder.

Kilolu ve kalın vücutlar;için ilk ve en önemli kural küçük çantalardan uzak durmaktır. Küçük modeller daha kalın bir görünüm oluşturur. Kısa saplı çantalar da kilolu bayanlar için uygun değildir. 

Terazidere Mahallesi, Filiz Sokak, No:197/A 34035, Bayrampaşa - İstanbul
+90 212 567 92 65 / gencler@genclercanta.com
Her Hakkı Saklıdır © . Gençler Çanta BLOG