+90 212 567 92 65
English  -  Deutsch

skype:gencler.canta?call

Vegan Çantaları Hangi Amaçla Yapılır, Keşfet!

Vegan Çantaları Hangi Amaçla Yapılır, Keşfet!

Gençler Çanta Blog

Vegan felsefesi hayatımıza yeni bir bakış açısı getirir. Vegan ürünlerin hayvanlardan türetilmemiş olması gerekir. Vegan yaşam tarzı hayatın hemen her alanını etkisi altına alır. Bu aşamada yediklerimizden giydiklerimize, makyaj malzemesi seçiminden dinlediğimiz müziğe kadar hemen her detaya dikkat etmemiz gerekir.

Veganizm;yemek yemenin ve etik bir dünya görüşünün yarattığı bir yaşam şeklidir. Veganlar et, süt veya yumurta dâhil olmak üzere hayvansal ürünleri tüketmezler. Bazı veganlar, hayvanların eğlence amacıyla kullanmalarına, evcil hayvan olarak tutmalarına ve giyecek ya da aksesuar üretiminde kullanılmalarına da karşıdır.

İlginizi Çekebilir : Anaokulu Çantaları modelleri

 

 

Yediklerimiz Kadar Giydiklerimiz de Önem Taşıyor

Vegan çantalar, hayvan temelli malzemelerden tasarlanmaz. Vegan modellerde sahte süet veya deriler kullanılır. Vegan bir yaşam tarzını benimseyen kişilerin alışverişlerinde etiket okuma alışkanlığını geliştirmesi temel husustur. Kürk, deri ve ipek malzemelerle hazırlanmış ürünlerin kullanımını uygun bulmayan Vegan felsefesi tam teşekküllü bir yaşam anlayışıdır.

Pamuk ve keten ağırlıklı malzemelerle hazırlanan kıyafet ve aksesuar seçeneklerini tercih ederek bu yaşam kültürü sürdürülebilir hale getirilebilir. Veganlığı benimsemiş ünlü markalara da rastlamak mümkündür. Hayvansal ürünlerin en çok kullanıldığı sektörlerin başında makyaj malzemeleri gelir. Tercihlerinizi bu yönde kullanarak 1 yıl içinde sizin ihtiyaçlarınızı gidermek için katledilen yüzlerce hayvana yaşamını armağan edebilirsiniz.

Vejetaryenliğin Bir Adım Ötesi

Veganlık, sadece hayvansal gıdaları tüketmemekle kalmaz yaşam tarzı olarak da hayvan haklarının korunmasını sağlar. Kısaca hayvansal ya da hayvanlar üzerinden elde edilmiş herhangi bir ürünü kullanmamak ve satın almamak, ihtiyaçların tamamen bitkisel kaynaklardan karşılanmasına özen göstermek çevreye duyarlı bir yaşamla bütünleşir.

Kurallara dayalı, modaya uygun ve şık olarak benimsenen vegan modasını takip eden markalar üzerinden yapılacak tercihler bu sektöründe büyümesine katkı sağlayacaktır. Daha genç, canlı haklarına saygılı ve doğayı savunan ve savaş karşıtı olan veganlar yaşam tarzlarıyla da tüm dünyaya örnek olmaktadır.

Gerçek deri olmayan deri görünümlü, gerçek kürk olmayan kürk görünümlü çanta modelleriyle de modayı takip edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında tercih edilecek pamuk ve keten kumaşlardan yapılmış fresh modeller eşliğinde kendi modanızı yaratabilirsiniz.

Terazidere Mahallesi, Filiz Sokak, No:197/A 34035, Bayrampaşa - İstanbul
+90 212 567 92 65 / gencler@genclercanta.com
Her Hakkı Saklıdır © . Gençler Çanta BLOG